4 oz Turkey Jerky Sweet Original (12/case)
This turkey jerky is so appetizing, with tender cuts to tempt those taste buds for more and more. Made with solid strips of naturally smoked turkey.
- High-Quality
- High Protein
- Peggable
- Made in USA
Turkey, Brown Sugar, Corn Syrup, Maple Flavored Sugar (Sugar, Maple Flavor [Sugar, Caramel Color and Natural Flavors]), Water, Contains 2% or Less of Salt, Sugar, Hydrolyzed Soy Protein, Garlic, Paprika, Monosodium Glutamate, Spice, Sodium Erythorbate, Spice Extractives, Sodium Nitrite, Papain CONTAINS: SOY
| Serving Size | 1 oz |
|---|---|
| Servings Per Container | 4 |
| Calories | 120 |
| Total Fat | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Trans Fat | 0g |
| Cholesterol | 30g |
| Sodium | 480mg |
| Total Carbs | 19g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 17g |
| Protein | 10g |