8 oz Beef Sticks Spicy (12/case)
Step up your snacking game with IOWA SMOKEHOUSE's premium 8 oz Beef Sticks, made with 100% USA Beef. Tear into the thick sticks of savory, top-quality beef and satisfy your carnivore cravings! Top-quality ingredients and spices – no fillers. Packaged in a resealable pouch.
- Top-Quality
- Resealable Pouch
- Peggable
- All USA Beef
- Made in USA
Beef, Water, Corn Syrup, Salt, Contains 2% or Less of Spices, Sugar, Ground Mustard Seed, Citric Acid, Monosodium Glutamate, Dextrose, Sodium Phosphate, Garlic, Natural Flavor, Natural Smoke Flavor, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite, In Collagen Casings. "Sprayed with Potassium Sorbate Solution to Preserve Freshness"
| Serving Size | 1 oz |
|---|---|
| Servings Per Container | 10 |
| Calories | 100 |
| Total Fat | 7g |
| Saturated Fat | 3.5g |
| Trans Fat | 0g |
| Cholesterol | 20mg |
| Sodium | 410mg |
| Total Carbs | 3g |
| Dietary Fiber | 0g |
| Sugars | 1g |
| Protein | 6g |